Content EN ...

Home

Čo je Lyprinol®

Lyprinol® - stabilizovaný morský lipidový extrakt mušle so zeleným lemom Perna canaliculus

Lyprinol® je unikátny prírodný produkt. Stabilizovaný extrakt PCSO-524™ nesmie byť nijako spájaný či zamieňaný s bežnými výrobkami založenými na báze prášku slávky novozélandskej.

Mušle Perna calaniculus majú dlhú históriu užívania. Pre Maorov, pôvodných obyvateľov Nového Zélandu, bola táto mušľa hlavnou zložkou potravy. Celé stáročia im poskytuje dokonalú zásobu proteínov, vitamínov, minerálov a esenciálnych nenasýtených omega-3 mastných kyselín. Vďaka pestrej a vyváženej strave, ktorej hlavnou zložkou je práve táto mušľa, Maorovia prakticky netrpeli reumou, artritídou ani srdcovocievnymi ochoreniami.

 

Nezávislé štúdie ukazujú, že Lyprinol je účinnejší ako bežné prípravky:

    • 100-krát účinnejší ako EPA Max
    • 125-krát účinnejší ako prípravky na báze prášku slávky zelenej
    • 175-krát účinnejší ako lososový rybí olej
    • 175-krát účinnejší ako prvosienkový olej
    • 200-krát účinnejší ako ľanový olej

 

Za túto vysokú účinnosť vďačí Lyprinol® jedinečnému zloženiu a patentovanému spôsobu výroby, pri ktorom nie je použité teplo a následnej stabilizácii, vďaka ktorej ostanú lipidy v aktívnom stave a nepodliehajú degradácii.

 

Obal kapsuly je navrhnutý tak, aby sa rozpúšťal až v tenkom čreve, čo je miesto aktívneho vstrebávania živín. Unikátne lipidy teda nie sú degradované v žalúdku, ale prechádzajú do tenkého čreva, odkiaľ sú vstrebávané.

 

Na rozdiel od prípravkov s rybím olejom, Lyprinol® nedráždi žalúdok a nemá rybiu pachuť ani zápach. Môžu ho užívať aj ľudia s alergiou na morské plody a mäkkýše, lebo obsahuje LEN morské lipidy, nie proteíny, ktoré vyvolávajú alergie. Je vhodný aj pre diabetikov.

Komfort pre Váš organizmus

Vitalita pre Vaše telo

Pohodlie pre žalúdok a trávenie

Lyprinol® je jedinečný stabilizovaný morský lipidový extrakt, ktorý je zdrojom omega-3 nenasýtených mastných kyselín a iných lipidov, ktoré je vhodné dopĺňať najmä pri chronických zápalových ochoreniach. Nesmie byť spájaný ani zamieňaný s inými rybími olejmi alebo prípravkami na báze prášku slávky zelenej. Lyprinol® je overený vedecky i v praxi.

 

Patentovaný spôsob výroby

Vďaka patentovanému procesu výroby bez použitia tepla ostávajú účinné látky v aktívnom stave. Lyprinol® je výnimočný nielen spôsobom výroby, ale aj unikátnym zložením. Kombinácia látok, prítomných v patentovanom stabilizovanom extrakte PCSO-524™, sa nenachádza v žiadnom rybom ani inom oleji. Kým rybie oleje obsahujú predovšetkým triglyceridy a sú bohaté na EPA a DHA kyseliny, PCSO-524™ obsahuje viac ako 60 rôznych lipidových zložiek. Okrem kyselín EPA a DHA obsahuje voľné mastné kyseliny a furánové mastné kyseliny. 

 

Lyprinol® je bezpečný, prírodný doplnok výživy bez vedľajších účinkov.

Ďalšou nespornou výhodou Lyprinolu® je fakt, že nevyvoláva žiadne alergické ani iné vedľajšie reakcie. Má priaznivý vplyv na žalúdok a tráviaci systém. Môžu ho užívať aj ľudia s alergiou na mäkkýše a morské plody, lebo obsahuje iba lipidy, nie proteíny, ktoré vyvolávajú alergie.

Na dosiahnutie priaznivých účinkov stačia iba malé dávky v porovnaní s rybím olejom. Pre rovnaký účinok, aký majú 4 kapsuly Lyprinolu® (tj. 200 mg extraktu PCSO-524™), by bolo potrebné užiť až 20 g rybieho oleja, čo predstavuje 20 veľkých kapsúl.

 

 

Viac ako 20 rokov výskumu

Lyprinol® je výsledkom dlhoročných vedeckých a lekárskych štúdií. Príklady niektorých si môžete prečítať v časti "ŠTÚDIE". Informácie sú určené pre odbornú verejnosť. Výsledky niektorých štúdií boli uverejnené aj na medzinárodnej konferencii v Berlíne v semptembri 2012.

 

Chronické zápalové ochorenia a výživa

Ak sa chcete dozvedieť, ako ovplyvňuje strava chronické zápalové ochorenia, akými sú napríklad reuma, osteoartritída alebo astma, pozrite si informácie v časti "ZÁPALOVÉ OCHORENIA A VÝŽIVA", "REUMATIZMUS A ARTRITÍDA", alebo "ASTMA", kde nájdete aj nášho nutričného poradcu.

 

 

Lyprinol® a šport

Lyprinol® je vhodný pre profesionálnych aj rekreačných športovcov. Vďaka jedinečnému zloženiu pomáha rýchlejšej regenerácii po tréningu. Bližšie informácie si pozrite v časti "ŠPORT".