lyprinol 980x175 px 2 1

Lyprinol na 3 mesiace

Lyprinol® je určený ako doplnok vyváženej stravy najmä pri chronických zápalových stavoch. Pri takýchto stavoch sa popri bežnej diéte odporúča  prvé dva mesiace užívať 4 kapsuly denne, tretí mesiac je možné podľa potreby znížiť dávkovanie na 2 kapsuly denne. Odporúčané dávkovanie predsavuje päť balení Lyprinolu®.

Lyprinol® je výživový doplnok, ktorý je vhodnou súčasťou každodennej stravy pri potrebe zvýšiť príjem esenciálnych omega-3 nenasýtených mastných kyselín, najmä pri výskyte zápalových stavov v organizme, napr. pri reumatoidnej artritíde, osteoartritíde a astme. Je vhodný aj na dlhodobé užívanie, lebo nevyvoláva žiadne vedľajšie reakcie. Priaznivo pôsobí na cievny systém, žalúdok a tráviaci trakt. Nie je určený ako náhrada stanovenej liečby.

 

Zloženie:

Kapsula obsahuje stabilizovaný lipidový extrakt PCSO-524™ z mušle so zeleným lemom (Perna canaliculus) 50 mg, prírodný farmaceutický olivový olej, glycerín, voda, antioxidant Alfa-Tokofenol, želatinu.

Dávkovanie:

Zo začiatku sa podávajú 2 až 4 kapsuly denne, rozložené na dve dávky ráno a večer spolu s jedlom približne 3 - 6 týždňov. Potom môže byť dávka znížená na 1 - 2 kapsuly denne pre udržiavanie dobrého stavu. Doporučená doba užívania je 8 - 12 týždňov, podľa potreby aj nepretržite. Deti vo veku 3 - 12 rokov: 2 - 3 kapsuly denne cca 3 týždne a potom 1 - 2 kapsuly denne užiť s jedlom. U tehotných žien a deti do 3 rokov je odporúčané užívanie Lyprinolu® konzultovať s lekárom.


Denná dávka potrebná na dosiahnutie maximálneho efektu sa môže u každého jednotlivca líšiť. Ak je dávka príliš vysoká a vyskytne sa dočasné podráždenie, stačí Vášmu organizmu menšia dávka t.j. 2 kapsuly denne. Výška dávky, ako aj doba užívania, je individuálna podľa obtiažnosti stavu.

Dôležité upozornenie:

Lyprinol® nesmie byť používaný ako náhrada rôznorodej stravy. Je určený ako doplnok a účinná podpora zdravého životného štýlu.

Žiadajte aj v kamennej lekárni.