lyprinol 980x175 px 2 1

Zloženie

V kapsule Lyprinolu® sa nachádza unikátny lipidový komplex PCSO-524™, farmaceutický olivový olej a vitamín E.

 

 

Patentovaný extrakt PCSO-524™

 

Aktívnou zložkou Lyprinolu® je patentovaný lipidový komplex PCSO-524™, v ktorom sa nachádza päť hlavných lipidových tried: sterol estery, triglyceridy, voľné mastné kyseliny, polárne lipidy a steroly. V rámci skupiny sterol esterov a sterolov sa v Lyprinole® nachádza 10 zložiek morského pôvodu. Lyprinol® obsahuje viac než 30 esenciálnych mastných kyselín, vrátane mono- a polynenasýtených mastných kyselín. Tie si telo nedokáže vytvoriť samo a musí ich prijímať z potravy. Hlavné zložky, zodpovedné za jeho unikátne vlastnosti, stanovil Kráľovský inštitút technológie v Melbourne, Austrália.

 

Lyprinol® je zdrojom unikátnych polynenasýtených mastných kyselín (PUFA) s dlhými reťazcami, ktoré sú nevyhnutné pre ľudské zdravie. Okrem dobre známych kyselín EPA a DHA sa tu nachádzajú aj kyselina 5,9,12,15 - oktodekatetraénová (OTA), kyselina 5,9,12,16 - nonadekatetraénová, kyselina 7,11,14,17 - eikozatetraénová (ETA) a kyselina 5,9,12,15,18 - henekozapentaénová (HTA). Tieto molekuly (vrátane EPA a DHA) sú štruktúrne podobné kyseline arachidónovej (AA), ktorá je prekurzorom zápalových mediátorov, prostaglandínov a leukotriénov. To, že sú štruktúrne podobné však neznamená, že plnia rovnaké funkcie, práve naopak. Pôsobia tak, že „vytláčajú“ kyselinu arachidónovú a obsadzujú jej miesto, výsledkom čoho je neschopnosť kyseliny arachidónovej tvoriť zápalové mediátory.

 

Dôležitou súčasťou Lyprinolu® sú aj voľné mastné kyseliny a furánové mastné kyseliny. Výskum pokračuje ďalej a stále sa skúmajú ďalšie unikátne mastné kyseliny. Ich jedinečná kombinácia by mohla vysvetliť veľmi vysokú účinnosť už pri nízkych dávkach. Lyprinol® je 200-krát účinnejší ako rybie oleje. Tieto unikátne mastné kyseliny majú 4 dvojité väzby a dĺžku uhlíkových reťazcov 18, 19 alebo 20. Označujú sa ako 18:4 omega-3, 19:4 omega-3 a 20:4 omega-3.

 

 

Farmaceutický olivový olej

 

Farmaceutický olivový olej je veľmi dôležitou súčasťou kapsúl Lyprinolu®. Jeho zloženie a vlastnosti sú veľmi dôležité, lebo je nosičom lipidového extraktu PCSO-524™. Výber vhodného farmaceutického olivového oleja je kľúčový, lebo "chráni" unikátne lipidy pred degradáciou a pomáha ich udržiavať v aktívnom stave. 

Lipidy môžu byť degradované pôsobením peroxidáz, anisidínov a rôznych kyselín. Preto musí mať olej používaný ako nosič čo najnižšiu hladinu týchto látok. Testovanie najlepšieho oleja s najnižšími možnými hladinami týchto látok vypracoval inštitút Fresenius Laboratories.

 

Farmaceutický olivový olej používaný v kapsulách Lyprinolu® je navrhnutý tak, aby čo najlepšie ochránil lipidový extrakt PCSO-524™ a jeho unikátne látky pred degradáciou. 

 

 

Vitamín E

 

Vitamín E, alebo alpha-tokoferol, je známy antioxidant. V kapsule sa nachádza ako stabilizátor. Lyprinol® nie je výživový doplnok určený na doplnenie vitamínu E.